Lampionový průvod broučků v Malovidech

V sobotu 11. listopadu 2023 se v Malovidech již tradičně uskutečnil lampionový průvod. V jedné z místností budovy místního pohostinství si děti i dospělí mohli vyrobit např. housenky, broučky, berušky, pavoučky, čelenky atd. Nechybělo ani velmi oblíbené zdobení perníčků. Velký úspěch mělo stavění hmyzího hotelu, který bude umístěn u lesa na staré cestě mezi Malovidy a Vracovicemi. V další místnosti čekalo na všechny návštěvníky vynikající občerstvení formou zelňačky, guláše, párků v rohlíku, palačinek, věnečků, koláčů, perníku atd. Při samotném průvodu nás doprovázel déšť, který však návštěvníky neodradil. Děti si na třech stanovištích zasoutěžily a za splněný úkol obdržely odměnu. Nadšení nejen u dětí ale i dospělých si získala soutěž ve sběru pylových kuliček a odnos k čmelákovi do ne ledajakého koše. Po návratu do pohostinství začalo vystoupení s kouzelníkem, při kterém se budovou linul dětský smích.

Poděkovaní za pořádání patří především Pavlíně, Lence a Danovi Šimánkovým, Markétě a Martinovi Kellerovým, kteří si pro všechny akci připravili. Dále děkuji za napečení perníčků Monice Hradiské, Kláře Fišerové, Petře Vampolové, Janě Vampolové, Vierce Balkové, Heleně Babické, Blance Vackové a Haně Sedláčkové. Děkuji i Vám všem, kteří jste akci podpořili svou účastí.

Ve fotogalerii naleznete opět několik fotografií, které Vám připomenou atmosféru uskutečněné akce.

Veronika Benkovská, starostka