Srdečně zveme malé i velké cyklisty na v pořadí již 14. ročník akce Blanický cyklorytíř. Konat se bude v sobotu 8. června 2019 se startem mezi 13. a 14. hodinou v Načeradci na hřišti. Akci společně pořádá městys Načeradec a Český svaz ochránců přírody Vlašim.

34 km dlouhá vyjížďka začíná v Načeradci na hřišti a dále pokračuje po cyklotrase s názvem "Po stopách blanických rytířů“. Trasa vede kolem bájné hory Blaník přes stejnojmennou chráněnou krajinnou oblast. Na trase je instalováno několik zastavení s ilustrovanými legendami o blanických rytířích, vystavěna jsou zde i odpočinková místa pro turisty.

Letošní trasa povede z Načeradce přes Pravonín, Vracovice, Kondrac, Ostrov, Veliš, Libouň a Louňovice pod Blaníkem zpět do Načeradce. Na každém z těchto míst účastníci získají razítko do své účastnické karty.

Jako každoročně bude pro malé cyklorytíře připravena dětská trasa, kde pro ně budou připraveny zábavné úkoly a sladké odměny. Tentokrát bude dlouhá necelých 8 kilometrů a povede z Načeradce na Štamberk, Pravětice a zpět do Načeradce.

V cíli Blanického cyklorytíře na hřišti proběhne slavnostní pasování všech účastníků na „Blanického cyklorytíře 2019“, které provede blanický rytíř v plné zbroji. Pro všechny zde bude připraveno občerstvení a doprovodný program.

Takže v sobotu 8. června – vezměte kolo a pojeďte s námi!

Blanický cyklorytíř